
Het kabinet voegt dit jaar 20 miljoen euro toe aan het Fonds Duurzaam Funderingsherstel. Daarmee moeten ook woningeigenaren met onvoldoende inkomen herstel van funderingsschade kunnen financieren.
De extra financiering maakt deel uit van de verdere uitwerking van de Nationale Aanpak Funderingen. Minister Elanor Boekholt-O’Sullivan van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft de Tweede Kamer hierover geïnformeerd.
Eigenaren die funderingsherstel niet via hun eigen kredietverstrekker kunnen financieren, kunnen voor een lening terecht bij het Fonds Duurzaam Funderingsherstel. Met de extra 20 miljoen euro moet het fonds ook mogelijkheden bieden aan eigenaren met onvoldoende inkomen om herstel zelf te financieren.
Daarnaast wil het kabinet informatie over funderingen en funderingsrisico’s landelijk beschikbaar maken. Daarmee moeten eigenaren makkelijker kunnen achterhalen of een woning funderingsschade heeft of een verhoogd risico daarop loopt.
Funderingsrisico eerder in beeld
Ook tijdens het koopproces moet eerder aandacht komen voor de staat van de fundering. Sinds 1 april wordt in taxatierapporten vermeld of een woning of gebouw risico loopt op funderingsschade. Bij een hoog risico is nader onderzoek nodig.
Per 1 september starten daarnaast acht innovatieprojecten die funderingsonderzoek en -herstel sneller en goedkoper moeten maken. Overheid en deelnemende partijen investeren gezamenlijk 4,5 miljoen euro in het Innovatieprogramma Funderingen van TKI Bouw en Techniek.
Uit onderzoek onder ongeveer 3.800 inwoners blijkt volgens het kabinet dat de grootste groep vindt dat woningeigenaren funderingsherstel in beginsel zelf moeten betalen, met overheidssteun voor mensen die dat niet kunnen. De deelnemers noemen daarnaast goede informatie, leningen met een lage rente en ondersteuning bij onderzoek en herstelkeuzes als belangrijke onderdelen van de aanpak.
Funderingsschade komt volgens het kabinet steeds vaker voor door veroudering van gebouwen, bodemdaling en klimaatverandering. De komende jaren kan het aantal gebouwen met funderingsschade oplopen tot 425.000. Binnen 25 jaar kan dat aantal volgens het bericht groeien tot 780.000.
Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.







