Minder hypotheekakten in augustus

0

Notarissen passeerden in augustus 29.349 hypotheekakten. Dat zijn er 5% minder dan in dezelfde maand vorig jaar. Ook het aantal overdrachtsakten daalde, terwijl het totale aantal gepasseerde akten juist met 2% toenam. Dat blijkt uit cijfers van de Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie (KNB).

In totaal passeerden notarissen in augustus 144.221 akten, tegenover 141.222 in augustus 2025. De stijging komt vooral voor rekening van het familierecht. Het aantal akten binnen het onroerend goed nam juist af van 65.612 naar 63.678.

Het aantal hypotheekakten kwam uit op 29.349, een daling van 5% op jaarbasis. In augustus 2025 waren dat er nog 30.950. Het aantal overdrachtsakten daalde met 3%, van 28.059 naar 27.225. Daarmee wijkt augustus af van het beeld van de afgelopen jaren, waarin hypotheek- en overdrachtsakten volgens de KNB juist een belangrijke motor waren achter de groei van het aantal gepasseerde akten.

Groei familierecht

De groei zit ditmaal vooral in het familierecht. Notarissen passeerden in augustus 17.309 levenstestamenten, 7% meer dan een jaar eerder. Het aantal testamenten steeg met 6% naar 26.668 en het aantal verklaringen van erfrecht zelfs met 12% naar 7.198. Daartegenover stond een daling van het aantal samenlevingscontracten met 6%.

Ook binnen het ondernemingsrecht werden meer akten gepasseerd. Er werden 5.324 bv’s opgericht, een stijging van 8%. Het aantal oprichtingsakten voor stichtingen nam met 15% toe tot 487.

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties