‘De Goudse kiest voor forse investeringen in toekomstvastheid’

0

De Goudse boekte in 2025 een nettowinst van 29,2 miljoen euro, heel fors minder dan de winst van 271,5 miljoen in 2024. Deze zeer hoge winst in 2024 was met name te dank aan de verkoop van het belang in VLC & Partners voor ruim 300 miljoen aan Howden.

Volgens bestuursvoorzitter Geert Bouwmeester (foto) investeert De Goudse volop in zowel haar leven- als in haar schadebedrijf. De verzekeraar wil daarmee de toekomstvastheid van de onderneming voor langere tijd borgen, ook al drukt het daarmee nu, en naar verwachting ook in 2026 en mogelijk zelfs 2027, de nettoresultaten. Aan deze winst werd bijgedragen door Schadeverzekeringen met een verzekeringstechnisch resultaat van 33,5 miljoen euro. (2024: -12,9 miljoen euro.). Bij Levensverzekeringen deden de investeringen zich het sterkst voelen, met een verzekeringstechnisch resultaat van -6,7 miljoen (2024: -18,6 miljoen). Het verzekeringstechnisch resultaat van Anker Insurance Company kwam uit op EUR 3,2 miljoen (2024: 2,2 miljoen). De groepsomzet bedroeg ruim 1.007 miljoen (2024: 913 miljoen). De solvabiliteit van daalde van 261% in 2024 naar 233% in 2025, voornamelijk als gevolg van het aflossen van 50 miljoen hybride kapitaal. Het eigen vermogen toekomend aan aandeelhouders is gestegen van 598,1 naar 631,2 miljoen als gevolg van positieve resultaten.

Omvangrijke investeringen

Geert Bouwmeester kijkt tevreden terug op 2025. “Alle verzekeraars binnen De Goudse toonden een groei in premie-inkomen, tot een totaal van 915,5 miljoen. (2024: 855,7 miljoen). Het versterkt ons vertrouwen dat de markt de kwaliteit van onze bediening aan klanten en adviseurs herkent en waardeert. Tegelijkertijd zijn we ervan overtuigd dat verdere verbetering mogelijk is: in efficiency én in klant-, adviseurs- en medewerkerstevredenheid. De omvangrijke investeringen van dit moment zijn bedoeld om die sprong vooruit te kunnen maken.” Dat die investeringen nu en de komende jaren een drukkend effect hebben op de financiële resultaten, is voor Bouwmeester en zijn collega-bestuurders een bewuste keus. “Natuurlijk hebben wij rendementsdoelstellingen voor ogen, maar een toekomstvaste, zelfstandige en onafhankelijke De Goudse is ons primaire doel. Onze groei onderstreept dat de markt niet zit te wachten op verdere verschraling van het landschap van verzekeraars. De markt wil keuzemogelijkheden en keuzevrijheid en dat bieden wij.”

Niet-autonome groei

Dat de verzekeraar in dat landschap een rol van betekenis blijft spelen, wil ze mede bereiken door middel van niet-autonome groei. Zo vergrootte De Goudse haar aandeel in glasverzekeraar Midglas en schaderegisseur Clarixy tot 100% en is verzuimspecialist Sazas sinds 1 januari 2026 definitief onderdeel van Goudse Schadeverzekeringen. Bouwmeester: “Ook onze participaties in VCSW (specialist in sociale wetgeving) en financieringsplatform Voordegroei breidden we in 2025 uit, naar respectievelijk 70 en 36%. Daar komt in dit nieuwe jaar onze recent bekendgemaakte uitbreiding (onder voorbehoud van goedkeuring van de toezichthouders DNB en AFM) met het regionale label De Noorderlinge nog bij. Stuk voor stuk deelnemingen en overnames die passen in onze strategie om te groeien in specialismen (zoals verzuim), niches en dienstverlening.”

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.