55% woningzoekenden vindt woning dankzij BGZ-certificaat

0

55% van de woningzoekenden die via Nationale Waarborg een BankGarantieZeker (BGZ)-certificaat heeft aangevraagd, is geslaagd in het vinden van een geschikte koopwoning.

Dat blijkt uit een recente analyse van de data over de periode september 2024 – september 2025. Verder blijkt dat voor 81% van deze klantgroep de passering van de hypotheek- en leveringsakte inmiddels achter de rug is. Bovendien is geen enkele ingebrekestelling ingediend door het notariaat voor deze portefeuille. Dit betekent dat de inventarisatie van het professioneel intermediair dat met Nationale Waarborg samenwerkt een uitstekende inschatting heeft gemaakt van de (financiële) slagingskans van hun klanten op de woningmarkt. De overige 19% van deze klantenportefeuille betreft dossiers waarvan de passeerdatum nog in de toekomst ligt. De gemiddelde looptijd van een bankgarantie bedraagt momenteel 90 dagen.

Vinden van een koopwoning

Gemiddeld biedt de potentiële koper 1,47 keer zonder financieel voorbehoud, echter inclusief BGZ-certificaat, op een woning voordat een koopovereenkomst kan worden ondertekend. 23% van de potentiële kopers heeft echter meer pogingen nodig en gebruikt 5 à 6 BGZ-certificaten voor het vinden van een koopwoning. Ook in deze groep slaagt uiteindelijk 55% en tekent deze de koopovereenkomst.

Gouden Lotus Award

De propositie BankGarantieZeker biedt de mogelijkheid om verzekerd te bieden zonder financieel voorbehoud. Eerder dit jaar won Nationale Waarborg een Gouden Lotus Award in de innovatiecategorie voor de meest vernieuwende dienstverlening aan de consument.

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.