
M&A-adviesbureau Marktlink heeft een eigen verzekeringsbedrijf opgericht voor de begeleiding van overnametransacties. Met Marktlink Insurance breidt de adviseur zijn dienstverlening uit naar transactieverzekeringen, waaronder Warranty & Indemnity (W&I)-verzekeringen.
De nieuwe onderneming staat onder leiding van Gülsüm Aslan (foto) en opereert als zelfstandige entiteit binnen de Marktlink-groep. De dienstverlening richt zich op ondernemers, investeerders, private-equitypartijen en andere adviseurs die betrokken zijn bij fusies en overnames.
W&I-verzekeringen bieden dekking voor onbekende risico’s die na een overname kunnen leiden tot claims op basis van garanties en vrijwaringen in de koopovereenkomst. De verzekeraar neemt daarbij een belangrijk deel van de financiële gevolgen over die normaal gesproken voor rekening van de verkoper komen.
Groeiende rol voor transactieverzekeringen
Volgens Marktlink spelen transactieverzekeringen een steeds grotere rol in de Europese overnamemarkt. Die ontwikkeling wordt ondersteund door een groeiend aantal verzekeraars dat zich op deze markt richt, ruimere polisvoorwaarden en producten die beter aansluiten op transacties in het small- en mid-marketsegment.
Marktlink begeleidt naar eigen zeggen jaarlijks circa 170 transacties in verschillende Europese landen. De onderneming ziet daarbij een toenemende behoefte aan oplossingen voor risico-overdracht en aansprakelijkheidsafdekking.
Ervaren specialist aan het roer
Aslan brengt meer dan vijftien jaar ervaring mee op het gebied van fusies en overnames, verzekeringen en juridisch advies. Voor haar overstap naar Marktlink was zij werkzaam als broker gespecialiseerd in M&A-verzekeringen bij Risk Capital Advisors. Eerder werkte zij als W&I-underwriter en legal counsel bij AIG en als advocaat binnen de M&A-praktijk van Loyens & Loeff.
Volgens Aslan worden W&I-verzekeringen al geruime tijd toegepast bij private-equitytransacties en veilingprocessen, maar is het gebruik binnen het Europese small- en mid-marketsegment nog minder gangbaar. Met Marktlink Insurance wil zij die markt verder ontwikkelen.
Aanvulling op overnameadvies
Met de oprichting van Marktlink Insurance voegt Marktlink een nieuwe discipline toe aan zijn dienstverlening rond overnames. Naast M&A-advies biedt de onderneming al ondersteuning op het gebied van juridische begeleiding, transaction services en debt advisory.
Marktlink Insurance richt zich op de gehele Europese overnamemarkt en is beschikbaar voor zowel bestaande cliënten van Marktlink als externe partijen.
Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.







