Selectief contracteren zorgverzekeraars is vaak onduidelijk voor verzekerden

0

Twee derde van de verzekerden vindt het (erg) belangrijk te weten met welke ziekenhuizen en zorgaanbieders hun zorgverzekeraar een contract heeft. Tegelijkertijd is dit voor veel verzekerden lang niet even duidelijk.

Zorgverzekeraars hebben als taak om voor hun verzekerden zorg in te kopen bij zorgaanbieders, waarbij zij moeten letten op een goede prijs-kwaliteit verhouding. Hierbij hoeven ze niet met alle zorgaanbieders een contract af te sluiten. Dit heet selectief contracteren.

Ruim een kwart van de verzekerden heeft bij hun overweging om te wisselen van zorgverzekeraar gelet op de ziekenhuizen waarmee hun verzekeraar een contract heeft. Dat blijkt uit onderzoek met het Nivel Consumentenpanel Gezondheidszorg. Ongeveer de helft geeft aan dat het voor hen niet volledig of helemaal niet duidelijk met welke zorgaanbieders hun zorgverzekeraar een contract heeft.

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.