‘Spaarrente stabiliseert na daling in eerste helft van 2025’

0

De spaarrentes op dagelijks opvraagbare spaarrekeningen zijn in de tweede helft van 2025 gestabiliseerd na een periode van daling, terwijl de rentes op langlopende deposito’s licht zijn gestegen. Dat blijkt uit de Spaarrente Barometer over het vierde kwartaal van 2025 van MoneyView.

In de eerste zes maanden van 2025 daalden de rentes op dagelijks opvraagbare spaarrekeningen (DOS) duidelijk. Vanaf begin augustus kwam daar een einde aan en schommelde de gemiddelde rente rond 1,65%. Vergeleken met het begin van het jaar is dat een daling van circa 0,6 procentpunt.

De hoogste spaarrente op dit moment wordt geboden door de Estse Bigbank met 2,10%. Volgens MoneyView wordt de top van de rentelijsten vrijwel volledig gedomineerd door buitenlandse aanbieders, terwijl Nederlandse grootbanken onderaan blijven hangen.

Veel renteaanpassingen bij spaarrekeningen

Het afgelopen jaar registreerde MoneyView bijna 350 renteaanpassingen bij DOS, aanzienlijk meer dan een jaar eerder. Die toename deed zich vooral voor in de eerste helft van 2025, met meer dan vier keer zoveel wijzigingen als in dezelfde periode in 2024.

In ruim 90% van de gevallen ging het om renteverhogingen. De stijging hangt samen met een breder aanbod: het aantal DOS-producten nam toe van circa 50 naar bijna 60, vooral door buitenlandse aanbieders die via spaarplatform Raisin actief zijn op de Nederlandse markt.

Langlopende deposito’s laten gemengd beeld zien

Bij langetermijndeposito’s (LTD’s) zette de rentedaling uit 2024 zich begin 2025 nog door bij kortlopende deposito’s. Voor langere looptijden bleven de rentes stabiel en in de tweede helft van 2025 is daar weer een lichte stijging zichtbaar. Het gemiddelde 1-jaarsdeposito daalde ten opzichte van begin 2025 met bijna 20% tot 1,99%. Bij 5-jaarsdeposito’s bleef het gemiddelde met 2,25% vrijwel gelijk, terwijl het gemiddelde bij 10-jaarsdeposito’s met bijna 10% steeg tot 2,72%. De hoogste tarieven liggen dicht bij elkaar, met maxima van 2,70% voor 1 jaar, 2,95% voor 5 jaar en 3% voor 10 jaar.

Ook bij LTD’s was sprake van een recordaantal renteaanpassingen. In 2025 registreerde MoneyView ruim 560 wijzigingen, meer dan ooit. Voor het eerst werden in elk kwartaal meer dan 100 wijzigingen doorgevoerd, waarvan ongeveer 40% verhogingen. Net als bij spaarrekeningen is de groei van het aantal producten vooral toe te schrijven aan buitenlandse aanbieders via Raisin.

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.