Opmars kleine banken rond spaarrente

0

Nederlandse spaarders krijgen steeds vaker een aantrekkelijker renteaanbod van kleinere banken. Voor het eerst kunnen zij voor zowel een vrij opneembare spaarrekening als een langlopend deposito terecht bij een Nederlandse aanbieder met de hoogste rente. Dat blijkt uit een analyse van vergelijkingssite Geld.nl.

Aanleiding is onder meer een recente renteverhoging van Garanti BBVA International, dat nu de hoogste depositorente biedt bij een looptijd van vijf jaar. Volgens Geld.nl markeert dit een nieuwe fase in de concurrentie op de Nederlandse spaarmarkt. “Wij zien verschillende kleinere Nederlandse banken in 2026 hun strijd om het spaargeld uitbreiden naar spaargeld voor de langere termijn,” zegt spaarexpert Sieto de Vries van Geld.nl. “Dat is een veelbelovende ontwikkeling voor mensen die graag in Nederland sparen.”

Actierentes slaan aan

De opmars van kleinere banken begon in 2025 met actierentes op vrij opneembare spaarrekeningen. Zo bood Garanti BBVA International in augustus vorig jaar als eerste Nederlandse bank in jaren de hoogste rente op een reguliere spaarrekening. Ook andere kleinere Nederlandse banken zijn actief met actierentes. Bunq, Nexent, YapiKredi Bank en DHB Bank bieden eveneens tijdelijk hogere spaarrentes. Volgens De Vries zet deze ontwikkeling door. “Het is een trend die in 2025 is gestart en zich in 2026 duidelijk voortzet.”

De concurrentie zet vooral druk op de grootbanken. “Ruim 80 tot 90% van de Nederlanders spaart nog altijd bij Rabobank, ING en ABN Amro,” zegt De Vries. “Daar ligt de spaarrente momenteel tussen 1,25% en 1,4%. Spaarders kunnen hun rendement eenvoudig verdubbelen door over te stappen. Een nieuwe spaarrekening is zo geopend en Nederlandse banken vallen allemaal onder het depositogarantiestelsel.”

Nu ook focus op deposito’s

Na de actierentes op spaarrekeningen richten kleinere banken zich nu nadrukkelijk op deposito’s. Ayvens Bank verhoogde onlangs haar depositorentes en Garanti BBVA International deed dat vorige week al. Volgens De Vries is het moment goed gekozen. “De variabele spaarrente is het afgelopen jaar gedaald, terwijl depositorentes met middellange looptijden stabiel zijn gebleven. Nu de ECB voorlopig afwacht, worden deposito’s relatief aantrekkelijker.”

Garanti BBVA International biedt momenteel 3,00% rente op een deposito van vijf jaar en staat daarmee bovenaan bij die looptijd. Over alle looptijden bezien zijn er volgens Geld.nl inmiddels twee Nederlandse aanbieders te vinden in de Europese top vijf van hoogste depositorentes: Garanti BBVA International en Centraal Beheer, dat 3,00% biedt op een deposito van tien jaar.

Spaarder kritischer

Volgens De Vries zal de concurrentie om spaargeld voorlopig aanhouden. “De Nederlandse spaarmarkt zat jarenlang op slot doordat spaarders trouw bleven aan hun huisbank. Maar het verschil in rente wordt nu zo groot dat die loyaliteit onder druk komt te staan. Het is goed dat Nederlandse spaarders die binnenlands willen sparen eindelijk meer eerlijke rentes tot hun beschikking krijgen.”

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties