Hypotheek aflossen met levensverzekering

0

Nederlanders kunnen binnenkort gemakkelijker hun levensverzekering vervroegd opnemen. Als ze hiermee hun hypotheek aflossen, hoeven ze geen belasting te betalen over het gespaarde kapitaal en het behaalde rendement.

 Volgens het Financieele Dagblad werkt het kabinet momenteel aan deze plannen, die bedoeld zijn om de economie aan te jagen. De plannen zijn gunstig voor mensen die minder rendement behalen op hun levensverzekering dan ze aan rente over hun hypotheek betalen, maar ze zijn ook voordelig voor de schatkist (de hypotheekrenteaftrek daalt) en de bank (ruimte voor nieuwe kredieten).

Kapitaal verzekeringen gekoppeld aan een hypotheek kunnen volgens fiscalisten eenvoudig worden vrijgemaakt. Financieel adviseurs wijzen er op dat bij veel hypotheken er een boeterente betaald moet worden bij het vervroegd aflossen van een gedeelte van de hypotheek.

Volgens een schatting van De Nederlandsche Bank is er tussen de Euro 30 mrd en Euro 45 mrd in deze kapitaalverzekeringen opgeslagen. Het kabinet gaat de maatregel al op Prinsjesdag voorstellen, vermoeden fiscalisten.

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.