Financieel planners terug naar school

0

Leden van de Federatie Financieel Planners (FFP) gaan vrijwillige gastlessen verzorgen op mbo-scholen namens Stichting Leven en Financiën (Lef). Studenten leren hiermee hun financiën te plannen en te beheersen.

Mbo-scholen in Nederland kunnen financiële educatie op nemen in het verplichte vak Burgerschap. Daar de scholen zelf geen kans zien de lessen te geven, bieden de gastlessen van professionals, zoals financieel planners die zijn aangesloten bij de FFP uitkomst. De gastlessen van Lef geven invulling aan de module De Kritische Consument, een onderdeel van het vak Burgerschap. Mbo-studenten leren hiermee hun financiën te plannen en te beheersen. Jongeren gaan hierdoor begrijpen wat geld kan betekenen en ze krijgen meer inzicht in geld en hun persoonlijk gedrag.

De vraag naar gastlessen is echt enorm. De lessen gaan over onderwerpen als ‘Wat voor consument ben jij?’ en ‘Inzichten in geld’ en bevatten een Lef-plan; een financieel plan voor iedere student. Directeur FFP en inmiddels ervaren gastdocent Bert Sonneveld: “Ik roep alle financiele planners van Nederland op om zich aan te melden voor het geven van deze zeer noodzakelijke lessen. Veel van onze leden doen al vrijwillig mee. Maar het zou mooi zijn als we op alle Mbo-scholen van Nederland actief kunnen zijn. Dus ik hoop nog meer aanmeldingen te ontvangen op http://www.lefnet.nl.”

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.