Belgische burgers beginnen bank

0

In België beginnen burgers en organisaties een eigen bank. Ze noemen de nieuwe bank New B.

Dit vanwege de verschraling van het bestaande bancaire landschap, dat volgens de initiatiefnemers “een echt probleem is in onze maatschappij en één van de grootste bronnen van ergernis.”

Meer dan zestig organisaties (ngo’s, vakbonden, verenigingen, coöperaties) bundelen hun krachten in de coöperatieve New B. Ze willen een nieuwe coöperatieve bank oprichten die participatief, transparant, sober en eenvoudig is. Een nieuwe bank die investeert in de reële, lokale en duurzame economie. Ook  ondersteunen inmiddels ruim 43.000 burgers actief de nieuwe bank.

New B is een coöperatie. Haar leden zijn burgers en organisaties. Ze komen bijeen in de Algemene Vergadering van New B. De doelstelling van de coöperatie New B is de haalbaarheid aan te tonen van het oprichten van een nieuwe coöperatieve bank. De eerste haalbaarheidsstudie daarover leverde reeds positieve resultaten op. New B wordt bestuurd door een Raad van Bestuur en een team van elf personen.

De eerste Algemene Ledenvergadering is inmiddels geweest. Honderden belangstelling kwamen erop af. Initiatiefnemer Marc Bontemps zei in Gent dat hij verwachtte dat de bank eind 2014 operatief zal zijn. “Dit is meer dan een bank. Dit is een beweging.”

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.