
Rabobank heeft in de eerste helft van 2026 haar positie op de Nederlandse hypotheekmarkt verder versterkt. De bank behaalde bij nieuwe hypotheken een marktaandeel van 25,3% en verstrekte voor 13,5 miljard aan nieuwe hypotheken.
De totale hypotheekportefeuille groeide in zes maanden tijd van €203,7 miljard naar €209,7 miljard. De gemiddelde geïndexeerde loan-to-value liep licht op van 48,1% naar 48,7%. Volgens Rabobank komt dat doordat nieuwe hypotheken gemiddeld een hogere LTV hebben, terwijl de LTV van bestaande leningen juist verder daalt door de stijgende huizenprijzen. Het gemiddelde hypotheekbedrag kwam uit op €280.487.
De kredietkwaliteit van de portefeuille bleef stabiel. Het aandeel niet-presterende hypotheken daalde licht van 0,47% naar 0,46%. Het aandeel leningen met een betalingsachterstand van meer dan negentig dagen nam wel iets toe, van 0,10% naar 0,11%. Het aandeel hypotheken met Nationale Hypotheek Garantie steeg van 17,2% naar 18,0%.
Aandeel energielabel A toegenomen
Rabobank meldt daarnaast dat 44% van de woningen in de hypotheekportefeuille inmiddels een energielabel A heeft, tegenover 42% eind 2025. In de eerste helft van het jaar voerde de bank ruim 48.000 gesprekken met hypotheekklanten over verduurzaming van hun woning. Ook ontvingen 189.500 klanten een duurzaamheidskorting op hun hypotheekrente.
De groei van de hypotheekportefeuille droeg bij aan een stijging van de totale kredietverlening binnen het Nederlandse retailbedrijf met 3%, tot €293 miljard. De netto rentebaten namen met 6% toe, ondanks lichte margedruk op hypotheken en zakelijke leningen.
Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.







