
Advies is en blijft mensenwerk. Dat was de centrale boodschap die de bijna 500 adviseurs en relaties meekregen toen zij deze week te gast waren bij de VCN Onderneemt Dag. Daar hoorden zij onder andere hoe technologie je vooruit kan helpen, zonder de menselijke connectie te verliezen.
‘Bij VCN geloven we in een wereld waar iedereen financiële rust ervaart’
Op de vraag van dagvoorzitter Pauline de Wilde of hij iets heeft met het thema lef, vertelde Henri Veldsink dat de investeringen die VCN momenteel doet in AI de nodige lef vergen. “Als je iets wilt bereiken zal je op een bepaalde manier lef moeten tonen en in beweging moeten blijven”, aldus de algemeen directeur van de Veldsink Groep.
In de achterliggende jaren heeft de groep een reeks grote en kleine overnames gedaan en in dat licht was 2024 een rustig jaar voor VCN. Door de doelgerichte overnames zijn alle bedrijfsonderdelen volgens Henri Veldsink nu groot genoeg om goed te kunnen doen wat ze moeten doen. Daardoor konden de pijlen vorig jaar op andere zaken worden gericht. Een van de resultaten daarvan is een vernieuwde focus op automatisering en werkprocessen.
Kijkje in de digitale keuken
Koen Pijnenburg, directeur Data, IT & Development (DID) bij Veldsink Groep, gaf de deelnemers aan de VCN Onderneemt Dag een kijkje in de digitale keuken waar gebouwd wordt aan een nieuw state of art platform. Een plek die zeker nog tot eind 2027 in verbouwing is. Door bijvoorbeeld het verhogen van productiviteit en efficiëntie, zonder daarbij de menselijke connectie te verliezen, speelt VCN in op de groeiende groep verzekerden terwijl het aantal adviseurs afneemt. Pijnenburg zoomde vervolgens in op een aantal innovatieve technologieën en slimme oplossingen die adviseurs ondersteunen om productiever, persoonlijker en toekomstbestendig te blijven.
Kennissessies
Via korte kennissessies, elk gericht op een relevant thema, konden de aanwezigen kennis op doen bij een zestal VCN-partners. Aan bod kwamen woningverduurzaming, een gezonde werkomgeving, risk engineering, autoruitherstel, het cyberadviesgesprek en duurzaamheid in het MKB-advies.
Remco Claassen, expert in persoonlijk leiderschap en communicatie, mocht de dag inhoudelijk afsluiten. Met humor en zijn bekende confronterende stijl, liet hij de zaal zien en beleven hoe de menselijke factor het verschil maakt in een digitale wereld. De dag werd afgesloten met een aangeklede netwerkborrel op het ruim opgezette partnerplein.
Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.







