Kabinet: 420 miljoen euro extra voor bouw ouderenwoningen

0

Het kabinet stelt de komende vier jaar 420 miljoen euro extra beschikbaar voor de bouw van ouderenwoningen. Met de investering wil het de doorstroming op de woningmarkt versnellen en het tekort aan passende woningen voor senioren terugdringen.

Dat schrijven minister Elanor Boekholt-O’Sullivan van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening en minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport in een brief aan de Tweede Kamer.

Tot en met 2030 zijn volgens het kabinet ongeveer 290.000 ouderenwoningen nodig. Voor circa 215.000 woningen zijn inmiddels bouwplannen ontwikkeld. Vooral voor de resterende 75.000, veelal geclusterde en zorggeschikte ouderenwoningen, is extra inzet nodig.

Extra impuls voor woningbouw

De 420 miljoen euro komt bovenop de 120 miljoen euro die eerder dit jaar beschikbaar werd gesteld voor ouderenhuisvesting. Het kabinet wil met het extra budget de ontwikkeling van nieuwe plannen stimuleren en bestaande projecten versnellen.

Volgens minister Boekholt-O’Sullivan willen veel ouderen verhuizen naar een passende woning, maar ontbreekt het vaak aan geschikt aanbod of is een verhuizing financieel onaantrekkelijk.

Ook aandacht voor financiering

Het kabinet verwacht dat de bouw van meer ouderenwoningen ook de doorstroming op de woningmarkt bevordert, doordat senioren woningen achterlaten voor andere huishoudens. Vrijwilligheid blijft daarbij het uitgangspunt.

Daarnaast onderzoekt minister Boekholt-O’Sullivan samen met de hypotheeksector hoe een verhuizing voor ouderen financieel aantrekkelijker kan worden gemaakt. Daarbij wordt onder meer gekeken of de overwaarde van de huidige woning kan worden ingezet om tijdelijke dubbele woonlasten te financieren. De Tweede Kamer wordt later dit jaar over de uitkomsten van dat onderzoek geïnformeerd.

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.