
Directeur Arjan Vliegenthart verlaat per 1 oktober het Nibud. Hij wordt decaan aan de faculteit Maatschappij en Recht van de Hogeschool van Amsterdam (HvA).
Een groot deel van zijn tijd bij het Nibud stond in het teken van de coronacrisis en de nasleep daarvan. De crisis en de daaropvolgende inflatie – nog eens versterkt door geopolitieke ontwikkelingen – legden in Nederland bij verschillende groepen huishoudens een grote financiële kwetsbaarheid bloot. Vliegenthart zette alle zeilen bij om voor deze huishoudens een stevigere financiële basis te creëren. Zo was hij ook lid van de Commissie sociaal minimum waaraan het Nibud een belangrijke bijdrage leverde, onder andere door vast te stellen wat mensen minimaal nodig hebben om volwaardig mee te kunnen doen.
Groot verlies
Elly Blanksma, voorzitter van de Raad van Toezicht, noemt het vertrek van Vliegenthart dan ook een groot gemis: “Arjan is van aanzienlijke betekenis geweest voor het Nibud. Maar natuurlijk respecteren wij zijn besluit en wensen wij hem veel succes bij zijn nieuwe uitdaging.”
Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.







