‘Premies aanvullende verzekeringen gaan stijgen’

0

De premies van aanvullende zorgverzekeringen en tandverzekeringen zullen de komende tijd weer meer stijgen dan de inflatie. Dat verwacht Overstappen.nl als gevolg van de forse daling aan consumenten die bereid zijn zo’n aanvullende verzekering af te sluiten.

Uit onderzoek van de vergelijkingssite blijkt dat 79% van de eigen klanten in 2023 een aanvullende zorgverzekering afsloot; in 2024 was dat nog 70%. Vooral het aantal tandartsverzekeringen daalde flink, van 37% in 2022 naar 31% in 2023.

Volgens Eva van Erk, zorgspecialist bij Overstappen.nl, wordt er steeds kritischer gedacht over de aanvullende verzekering. “Alleen mensen die zeker weten dat ze een aanvullende verzekering nodig hebben zullen er één afsluiten. Dat drijft de schadelast voor de zorgverzekeraar omhoog, hierdoor stijgen de premies voor iedereen.”

Om de kosten te drukken ziet de vergelijker ook dat steeds meer mensen kiezen voor een verzekering met vrijwillig eigen risico. Het aantal klanten van Overstappen.nl dat een verzekering afsluit met een vrijwillig eigen risico tussen 2023 en 2024 steeg van 37% naar 49%. “Ook hier zien we dat verzekerden steeds vaker kiezen voor de goedkoopste optie”, zegt Van Erk.

Volgens Van Erk zijn daarmee ook de zorgverzekeraars met scherpe premies de grote winnaars bij het aantrekken van nieuwe verzekerden. Zo verdubbelde FBTO bijna in omvang van 475.000 zorgverzekerden in 2023 naar 947.000 zorgverzekerden. “Aevitae en de Friesland scoren ook goed. Aevitae scoort met name goed vanwege de hoge korting voor het eigen risico.”

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.