Maria Silveira (SEH): ‘Van betekenis zijn door het te blijven’

0

SEH Erkend Financieel Adviseurs begeleiden dagelijks klanten bij grote keuzes. Maar het is ook tijd om vooruit te kijken naar de toekomst van ons vak, stelt SEH-directeur Maria Silveira. “Als wij willen dat de volgende generatie voor een baan in de financiële dienstverlening kiest, moeten wij die toekomst zichtbaar maken.”

”Wie kiest voor dit vak, kiest voor betekenis”

SEH brengt beweging in de toekomst van ons vak. Door krachten te bundelen met onze partners maken we financieel advies zichtbaar en aantrekkelijk voor jonge talenten. We nodigden studenten uit op het SEH-congres om ze kennis te laten maken met ons vak en niet zonder succes. Sindsdien groeit het aantal studenten dat aanwezig is bij verschillende evenementen in de sector, een ontwikkeling waar we trots op zijn.

Wie praat met jonge mensen, merkt hoe fris hun blik is. Ze stellen scherpe vragen, willen weten waarom ons werk ertoe doet. Terwijl je uitlegt hoe we mensen helpen om hun toekomst vorm te geven, besef je ook: als wij willen dat de volgende generatie voor een baan in de financiële dienstverlening kiest, moeten wij die toekomst zichtbaar maken.

SEH Erkend Financieel Adviseurs begeleiden dagelijks klanten bij grote keuzes. Het kopen van een huis, het opbouwen van vermogen en het creëren van financiële rust. Maar het is ook tijd om vooruit te kijken. Naar de toekomst van ons vak. De samenleving verandert snel. Mensen leven langer, werken anders en hebben meer behoefte aan begeleiding. Tegelijkertijd daalt het aantal adviseurs. We weten wat klanten nodig hebben, maar wie zorgt straks voor hen?

Jongeren prikkelen

Willen we jongeren bereiken, dan moeten we hun verbeelding aanspreken. Ons vak is geen spreadsheet, maar een verhaal. Een verhaal over vertrouwen, over meedenken met iemands leven en over het maken van het verschil. We moeten laten zien dat wij de echte influencers zijn, maar wel zonder TikTokdansjes.

Daarom werken we inmiddels actief samen met hogescholen en dit willen we uitbreiden met mbo’s. Studenten verlaten nu hun opleiding zonder de benodigde beroepskwalificaties. Ze kunnen niet direct aan de slag als adviseur, omdat de wettelijke examens ontbreken. Dat moet anders. Ons doel is duidelijk. De kwalificaties moeten terug in het curriculum!

Als we studenten laten uitstromen met kennis en bevoegdheid, verkleinen we de stap naar de praktijk. En dat maakt ons vak aantrekkelijker. En wie tijdens de studie ervaart hoe het voelt om een klant echt te helpen, raakt enthousiast. En dat enthousiasme werkt aanstekelijk.

Financiële beïnvloeding

Financiële bewustwording ontstaat niet vanzelf. Daarom sluit SEH zich aan bij het initiatief Bank voor de klas. Nu er minder vrijwilligers zijn vanuit banken, nemen wij het stokje over. In een klas vol nieuwsgierige gezichten ontstaan de eerste vragen over sparen, lenen en dromen. Precies daar begint het besef dat geld meer is dan rekenen. Het gaat over keuzes maken, over vrijheid en over verantwoordelijkheid nemen voor je toekomst.

Samen sterker

Ons vak draait om mensen. Luisteren, meedenken en begeleiden. Technologie vervangt dit niet. Digitalisering helpt ons wel. Maar het maakt direct ook het persoonlijke waardevoller. In een wereld vol schermen is de adviseur degene die echt luistert.

SEH bundelt die kracht. We helpen adviseurs groeien, verbinden onderwijs en praktijk en bouwen aan een sterke beroepsgroep. De toekomst van advies is geen vanzelfsprekendheid. Het is iets wat we samen realiseren. We zien een branche vol energie, ervaring en de nieuwe generatie naast elkaar. Adviseurs die met kennis, menselijkheid en ambitie het verschil maken.

Wie mensen helpt hun dromen waar te maken, doet werk dat ertoe doet. Wie kiest voor dit vak, kiest voor betekenis. Dat doen we niet zonder jou!

Deze column werd eerder gepubliceerd in de InFinance-special Kansen & Visies 2026.

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

Maria Silveira is directeur van Stichting Erkend Hypotheekadviseur (SEH).

Reacties