61% intermediair meldt omzetstijging in 2016

0

Het intermediair heeft financieel gezien een goed jaar achter de rug. Bij 61% is de omzet in 2016 gestegen, bij 23% daalde deze. Over 2017 zijn de verwachtingen ongeveer gelijk: 58% verwacht dan een omzetstijging.

Dat blijkt uit de Nieuwjaarspeiling van Adfiz. De behaalde omzetstijging in 2016 is voor veel ondernemers een vooruitgang: in 2015 meldden nog een stuk minder Adfiz-leden een positief resultaat.

De omzetstijging vond in 2016 vaak plaats over de volle breedte van het bedrijf, met als uitschieter de dienstverlening rondom hypotheken: 83% meldde hierin een stijging van de omzet te zien. Ook bij Schade en Leven zakelijk (71%) en Schade en Leven particulier (55%) werden veel stijgingen genoteerd.

Voor 2017 lijken de verwachtingen ongeveer gelijk aan die van vorig jaar: 58% verwacht een omzetstijging en slechts 16% verwacht een daling van de omzet. De topprioriteit van 2017 lijkt vooral om groei te zoeken binnen het bestaande klantenbestand. Daarin zijn nieuwe medewerkers kennelijk hard nodig: 30% van de Adfiz-leden heeft of verwacht vacatures in 2017.

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.