Kadaster: stijging aantal verkochte woningen

0

In het derde kwartaal van 2025 werden bijna 62.600 woningen verkocht. Dat was het hoogste aantal sinds de coronaperiode.

Vooral het aantal verkochte appartementen steeg verder. Een appartement was gemiddeld 85.000 euro goedkoper dan een hoek- of tussenwoning. Vijf jaar geleden was er nauwelijks een verschil. In nog maar vier gemeenten lag de gemiddelde woningprijs onder de 300.000. euro. Het aantal verkochte appartementen steeg sterk: 24% ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar. Dit komt volgens het Kadaster doordat investeerders vaker hun woningen verkochten. Zij bezitten vooral appartementen. Van alle woningen die in het 3e kwartaal werden verkocht was 35% een appartement. Ter vergelijking: in het 3e kwartaal van 2020 was dit 25%. In de vier grote steden werden vooral appartementen verkocht. In de rest van Nederland waren het juist vaker hoek- en tussenwoningen. Het aandeel verkochte appartementen was in alle regio’s veel hoger dan het aandeel appartementen in de woningvoorraad.

Dit en meer is te lezen het Kwartaalbericht Woningmarkt van het Kadaster.

 

Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.

Deel dit artikel

Over de auteur

De redactie is verantwoordelijk voor de dagelijkse nieuwsupdates op de website InFinance.nl en nieuwsbrief InFinance Daily.

Reacties zijn gesloten voor dit bericht.