
In een nieuw rentebericht stelt De Hypotheekshop vast dat de hypotheekrente nu op het laagste niveau staat sinds medio december. “Aflossingsvrij is de afgelopen maanden relatief juist duurder geworden door ontmoedigingsbeleid vanuit Europa en de ECB.”
Ruim 30 aanbieders hebben deze week de hypotheekrente naar beneden bijgesteld. Volgens De Hypotheekshop zijn vooral de grootbanken en hun dochterlabels daarbij opvallend actief.
Het zijn met name de tarieven voor langere rentevaste perioden die dalen. “Het meest zichtbaar is dat bij 10 jaar vast met NHG. De daling is sterker zichtbaar bij annuïtaire rentes dan bij aflossingsvrije rentes. Aflossingsvrij is de afgelopen maanden relatief juist duurder geworden. Het gemiddelde verschil is inmiddels opgelopen tot bijna 0,30 procentpunt”, aldus De Hypotheekshop.
Politiek zorgt voor dip
Het is de adviesketen opgevallen dat de stroom adviesafspraken dit jaar later op gang is gekomen. De boodschap dat het nieuwe kabinet niet gaat sleutelen aan de hypotheekrenteaftrek maakte een einde aan die afspraken dip. De Hypotheekshop: “Het lijkt erop dat veel huiseigenaren eerst hebben afgewacht wat de politiek zou besluiten. Nu komen ze alsnog in actie. Dit betreft vooral doorstromers en huiseigenaren die hun hypotheek willen verhogen.”
Echtscheidingen en advies-updates
Daarnaast ziet de adviesketen een toename in afspraken rond echtscheidingen (de traditionele piek na kerst) en advies-updates.
Elke werkdag het belangrijkste financiële nieuws in uw mailbox? Meld u gratis aan voor InFinance Daily.







